26 września 2019 r. przebiegał w naszej szkole pod hasłem: „Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Wszyscy (klasy: I – VIII wraz z nauczycielami) staraliśmy się zwrócić uwagę na to, co teraz jest najważniejsze– czyste powietrze, woda, gleba. Realizowaliśmy różne proekologiczne zadania, pracując metodą projektu w zespołach: fotoreporterów (robienie zdjęć, filmików, sonda uliczna), językowców (plakat w języku angielskim „TURN THE PLANET GREEN”), redaktorów (Szkolny Kodeks Ekologiczny), sportowców (rozgrywki międzyklasowe). Poza tym sadziliśmy żonkile na rzecz Lubińskiego Hospicjum (w ramach działalności szkolnego wolontariatu), zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie, tworząc zielone hasło: „BE GREEN”, wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Na koniec klasy I – III przemaszerowały wokół szkoły wykrzykując hasła: „Wrzucaj śmieci do śmietnika – odpowiedniego pojemnika”, „Kto odpady segreguje ten na medal sługuje”. Było pracowicie, ale wesoło i twórczo! Mamy nadzieję, że w pełni zrealizowaliśmy zasadnicze cele, które nam przyświecały

  • zachęcanie do refleksji nad obecną, złą sytuacją ekologiczną,
  • wdrażanie do dbania o czystość Ziemi,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • doskonalenie umiejętności współpracy w działaniach na rzecz ochrony przyrody.

Wszyscy w przerwie śniadaniowej otrzymali smaczne jabłka.

Koordynatorami projektu były Danuta Łajewska i Katarzyna Woźnica.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.