,,Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”                  

                                                                                                        Kartezjusz

ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI W GODZINACH:

(ROK SZKOLNY 2017/2018)

 

PONIEDZIAŁEK 8.30 – 12.30
WTOREK 8.00 – 14.00
ŚRODA 8.00 – 15.00
CZWARTEK 8.00 – 15.00
PIĄTEK 10.00 – 14.00

 

INFORMATOR BIBLIOTECZNY

Czytelnikami biblioteki w Szkole Podstawowej nr 12 w Lubinie są wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji. Bibliotekarz może udostępnić książki także rodzicom, z wykazu zamieszczonym w zakładce „biblioteka”.

 

ZAPEWNIAMY:

  • bogaty wybór lektur szkolnych,
  • literaturę popularnonaukową,
  • literaturę piękną,
  • zbiory audiowizualne,
  • dokumenty elektroniczne,
  • poradniki i informatory,
  • dostęp do Internetu,
  • zajęcia pozalekcyjne na kole czytelniczym.

 

LEKTURY W  KLASIE  I

  1. Brzechwa – Tańcowała igła z nitką; Katar
  2. Perrault – Kot w butach
  3. Mikołajewski – O rybaku i złotej rybce
  4. Tuwim – O panu Tralalińskim
  5. Lindgren – Dzieci z Bullerbyn
  6. Perrrault – Czerwony Kapturek
  7. Ch. Andersen – Calineczka
  8. Wawiłow – Kałużyści
  9. Orłoń i J. Tyszkiewicz – O Lechu i Białym Orle
  10. Tuwim – Spóźniony słowik

 

LEKTURY W KLASIE  II

  1. Ch. Andersen – Brzydkie kaczątko ; tł. Stefania Beylin
  2. A. Milne – Kubuś Puchatek; Rozdział IX; tł. Irena Tuwim
  3. Berowska – O, Lechu, Czechu i Rusie
  4. Porazińska – Szewczyk Dratewka
  5. Lindgren – Dalsze przyjemności w dniu urodzin, fragm. z książki Dzieci z Bullerbyn
  6. Duszyńska – Cudaczek – Wyśmiewaczek
  7. Sójka (oprac.) – Lampa Aladyna
  8. Ch. Andersen – Calineczka
  9. Grahame – Nad brzegiem rzeki, fragm. książki O czym szumią wierzby
  10. Orłoń  – O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach
  11. Papuzińska – Czar dla mamy; fragm. książki Nasza mama czarodziejka

 

 

WYKAZ  LEKTUR  DLA  KLAS  IV-VII:

 

LEKTURY W  KLASIE  IV

  1.  J. Brzechwa – Akademia Pana Kleksa
  2. C. S. Lewis – Opowieści z Narnii. Cz. 1 Lew, czarownica i stara szafa
  3.  R. Goscinny, J. J. Sempe – Mikołajek (wybór opowiadań)
  4. R. Dahl – Charlie i fabryka czekolady
  5. C. Collodi – Pinokio

LEKTURY W  KLASIE  V

  1. J. Verne – W 80 dni dookoła świata
  2. F. Monar – Chłopcy z Placu Broni
  3. E. Niziurski – Sposób na Alcybiadesa
  4. H. Sienkiewicz – W pustyni i w puszczy

LEKTURY W  KLASIE  VI 

  1. I. Jurgielewiczowa – Ten obcy
  2. I. Kraszewski – Stara baśń
  3. K. Makuszyński – Szatan z siódmej klasy
  4. J. Kinney – Dziennik cwaniaczka. Cz. 1. Rodrick rządzi

LEKTURY W  KLASIE  VII

  1. Dickens – Opowieść wigilijna
  2. Fredro – Zemsta
  3. Sienkiewicz – Quo vadis; Latarnik
  4. Żeromski – Siłaczka
  5. Mickiewicz – Dziady cz. II

 

Wypożyczanie zbiorów odbywa się przy wykorzystaniu programu bibliotecznego MOL OPTIVUM i wolnym dostępie do półek.

 

   ZBIORY BIBLIOTEKI TO:

  • książki – 8765 woluminów,
  • zbiory audiowizualne – 48  sztuk

 

 

 

REGULAMIN BIBLIOTEKI