Plakat Akcja Letnia 2018 – A3-1

****************************************************************************************************************************************************************

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy Wszystkim Państwu: Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację Kiermaszu Świątecznego. Składamy również serdeczne podziękowania Paniom z Uniwersytetu Senioralnego wraz z opiekunem Panią Joanną Kołowską, które przyłączyły się do naszej akcji charytatywnej wzbogacając stoisko o arcydzieła wykonane własnoręcznie z ceramiki.

Jesteśmy wdzięczni również Paniom, które poświęciły swój cenny przedświąteczny czas, towarzysząc wolontariuszom podczas sprzedaży:

Pani Ewie Kozyrze

Pani Marzenie Czai

Pani Izabelli Walinowicz

Panu Ryszardowi Techmańskiemu

Pani Małgorzacie Mazurek

Pani Joannie Strużyńskiej

Dzięki Państwa Wielkim Sercom, wesprzemy naszych potrzebujących uczniów, dofinansowując ich wyjazdy na wycieczki i zielone szkoły.

Korzystając z okazji, kierujemy dziś również do Państwa, z serca płynące życzenia, niech nadchodzące święta przepełni nadzieja i magia wigilijnej nocy, niech bliscy otaczają, życzenia się spełniają, a w dali słychać piękną melodię kolędy. Niech zbliżający się Nowy Rok będzie pełen miłości, radości i pokoju.

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci

 

 

_________________________________________________________________________________

19 grudnia 2017 r. przy współpracy nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 12 w Lubinie:  Pani Lucyny Cąkały – Prezesa Oddziału Powiatowego TPD w Lubinie, Pani Olgi Stępień- Przewodniczącej Koła Przyjaciół Dzieci i Pana Łukasza Sułkowicza – Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia, odbyło się uroczyste spotkanie podopiecznych kół funkcjonujących przy lubińskich szkołach podstawowych.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością, Pan Krzysztof Kubów, Poseł na Sejm RP, Pan Kazimierz Pleśniak, Prezes Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy, Kawaler Orderu Uśmiechu oraz Dyrekcja Szkoły, Panie: Bożena Kowal i Michalina Stefaniak. 

Spotkaniu towarzyszyły kolędy grane i śpiewane przez uczennice klas VII i V, które wprowadziły obecnych w świąteczny nastrój. Podczas spotkania, zaproszeni goście, podziękowali opiekunom za trud i czas poświęcony potrzebującym, a Pan Krzysztof Kubów wręczył dzieciom, paczki. Uczniowie lubińskich szkół otrzymali również słodkości
z Oddziału Okręgowego TPD.

Podczas uroczystości, przy słodkim poczęstunku,  przygotowanym przez Skarbnika Koła Przyjaciół Dzieci przy SP Nr 12, Panią Bożenę Antkowiak oraz członków Koła, Panie: Jolantę Członkę – pedagoga szkolnego i Ewę Kozyrę – rodzica, zaproszeni goście mieli okazję poznać działalność charytatywną Kół, wymienić się własnymi doświadczeniami
i zaplanować pomoc na nadchodzący nowy rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*********************************************************************************************************

Podziękowanie za świąteczną pomoc!

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci przy SP 12 w Lubinie, składa serdeczne podziękowania Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy przygotowali przepiękne arcydzieła na nasz kiermasz świąteczny. Dziękujemy również za arcydzieła podarowane przez Panie z Uniwersytetu Senioralnego i Pani Joannie Kołowskiej, prowadzącej zajęcia ceramiczne.

Wyrażamy szczególne słowa podziękowania Rodzicom, którzy poświęcili swój drogocenny, przedświąteczny czas i dyżurowali przy sprzedaży ozdób, a więc:

Pani Marcie Zajączkowskiej, Pani Ewie Kozyrze, Panu Waldemarowi Teodorowskiemu oraz Panu Arturowi Osickiemu.

Składamy serdeczne życzenia, aby wraz z przychodzącym na Świat Dzieciątkiem, pachnącym wigilijnym siankiem i tkliwie płynącą kolędą, zniknęły wszelkie zwady, nieporozumienia i żale… Aby nadchodzące Święta przyniosły radość, odpoczynek oraz nadzieję na lepszy Nowy Rok.

*****************************************************************************************************************************************************************

 

Rozstrzygnięcie Konkursu „Na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny”

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje uczniom, którzy wzięli udział i zostali laureatami konkursu organizowanego przez Oddział Okręgowy TPD w Legnicy
„Na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny”.

Nagrodzone prace zbiorowe wykonali:

1.Dominik i Antoni Cąkała

2.Mariusz Gronik, Nikola Jadach, Iga Kozdroń, Wiktoria Kuczyńska, Nikola Lewandowska, Julia Stroczyńska, Anna Werner, Maria Czabotarewska

Dziękujemy opiekunom: Pani Lucynie Cąkale i Pani Sylwii Krakowiak

Gratulujemy!

*************************************************************************************************************************************************************

W imieniu wszystkich obdarowanych osób i instytucji, składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy udzielili potrzebującym świątecznego wsparcia. Dzięki zebranym darom, udało się nam przygotować 32 bogate paczki dla podopiecznych naszego Koła i ich rodzin. Ponadto przekazaliśmy żywność, odzież, zabawki  i artykuły kosmetyczne Powiatowemu Centrum Opieki
i Wychowania w Lubinie oraz Oddziałowi Okręgowemu TPD w Legnicy. Darów było tak dużo, że wystarczyło jeszcze na wzbogacenie, organizowanej po raz pierwszy w szkole, „Szlachetnej paczki”.

Za Państwa Wielkie Świąteczne Serce, jeszcze raz dziękujemy : )

Organizatorzy

****************************************************************************************************************************************************

 

Informacja o Zimowisku 2018

W nadchodzącym roku 2018 Zarząd Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy, planuje zorganizować w okresie ferii zimowych zimowiska, które rozpoczną się już 13 stycznia 2018 r.

I ZIMOWISKO – od 13 stycznia do 20 stycznia 2018 r. w Kudowie ZdrojuHotel Uzdrowiskowy St. George dla dzieci w wieku 8-13 lat – koszt zimowiska 720 zł.

II ZIMOWISKO – od 13 stycznia do 23 stycznia w Karpaczu, w Ośrodku Wypoczynkowym „MORION” dla dzieci w wieku 8-15 lat – koszt zimowiska 950 zł.

Karty kwalifikacyjne są wydawane od 1 października 2017 r. w Oddziale TPD
w Legnicy przy Alei Orla Białego 2.

Dziecko zostanie zakwalifikowane po wpłacie do 7 dni od pobrania karty przez rodziców 200 zł zaliczki. Pozostałą kwotę można wpłacać w dwóch, trzech lub czterech ratach do 10 listopada, 10 grudnia 2017 r. i do 5 stycznia 2018 r. (do uzgodnienia).

Ze względu na wysoki standard obiektów, organizator kwalifikuje uczestników nie sprawiających problemów wychowawczych i potrafiących przestrzegać regulaminów wypoczynku.

Dzieci wywodzące się z rodzin posiadających kartę dużej rodziny mogą liczyć
na 10 % zniżki.

Termin ostatecznego zwrotu kart kwalifikacyjnych i wpłat za zimowisko mija
5 stycznia 2018 r.

Więcej informacji:

W Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Legnicy przy Al. Orła Białego 2

tel./fax. 76 724-51-09, www.tpd.legnica.pl

lub
u Przewodniczącej Koła Przyjaciół Dzieci przy SP Nr 12 w Lubinie – pedagoga Olgi Stępień.

                                                                                                                           

 

                        *********************************************************************************************************************************************

 

Z okazji Najsłoneczniejszego Dnia w Roku – Dnia Dziecka

SKŁADAM WSZYSTKIM DZIECIOM NASZEGO OKRĘGU serdeczne życzenia, samych słonecznych dni, dobrych wyników w nauce i udanych wakacji w Imieniu Własnym i Naszego Stowarzyszenia – Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Z wyrazami szacunku

Kazimierz Pleśniak

Prezes Zarządu

Oddziału Miejskiego i Okręgowego TPD

w Legnicy

Kawaler Orderu Uśmiechu

Legnica, 1 czerwca 2017r.

do życzen dołącza się Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci przy Sp 12 w Lubinie

***********************************************************  

 

W adwentowej refleksji,
W ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę

niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem,

niech doda siły w ramionach i rozpali czystym ogniem serca…

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Aby te Święta, pogodne i zimowe, stały się okazją do przeżycia cudownych rodzinnych chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami, a Nowy Rok przyniósł same spokojne dni, upływające na zwolnionym oddechu, z dystansem
do tego, co wokół.

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci

   *********************************************************** 

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie, serdecznie dziękujemy za przygotowanie przepięknych ozdób choinkowych i stroików na świąteczny stół.
Jednocześnie zapraszamy na kiermasz świąteczny,
który odbędzie się w dniach 20.12.2016 – 21.12.2016

w godzinach 7.45 – 14.30

 

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci

wraz z Wychowawcami klas I – VI

  *********************************************************** 

Drodzy Darczyńcy, serdecznie dziękujemy za odpowiedź na nasz apel, za zrozumienie
i otwartość świątecznych Serc dla potrzebujących.

Dzięki Waszej hojności, udało się zebrać 8 dużych reklamówek słodyczy, zabawek i nowej odzieży. Dary przekazaliśmy do organizatora.

Zarząd Koła

 *********************************************************** 

Dnia 14.11.2016 w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką wychowawców we współpracy z Kołem Przyjaciół Dzieci przygotowali z tej okazji przedstawienie przypominające uczniom i przybyłym gościom polskie drogi  do niepodległości.

ZIMOWISKO KARPACZ 2017

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Oddział Miejski w Legnicy

organizuje podczas ferii zimowych 2017 – ZIMOWISKO

dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat

W TERMINIE   11.02.2017 – 20.02.2017 

W KARPACZU  – DW „MORION” I OS „JAGODA”

Zapraszamy Rodziców oraz Zakłady Pracy do skorzystania z naszych ofert.

Cena zimowiska wynosi 950 zł

 

(kwota zaliczki 200 zł, możliwość płatności ratalnej; ostatnia winna być uiszczona do 16.01.2017).

 

Ośrodki są usytuowane obok siebie i są przyjazne dla dzieci i młodzieży. Wyżywienie   w formie „szwedzkiego stołu”.

W programie m.in. kąpiel w Aquaparku, jazda na łyżwach, wycieczka do Szklarskiej Poręby lub Jeleniej Góry, konkursy z nagrodami, dyskoteki oraz inne atrakcje.

Możliwe są zniżki dla dzieci z wielodzietnych, niezamożnych rodzin po uzyskaniu opinii Kół Przyjaciół Dzieci działających w szkołach miasta Legnicy. TPD oferuje 10% zniżki w opłacie za zimowisko krajowe dla dzieci z rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny wydaną przez Gminę Legnica.

Szczegółowych informacji udzielamy w siedzibie TPD przy al. Orła Białego 2,

59-220 Legnica lub telefonicznie 76/ 724-51-09 oraz drogą elektroniczną tpd.legnica@wp.pl.

DOTYCZY ORGANIZACJI ZIMOWISKA –TPD-2017

Tak jak co roku Oddział Miejski TPD w Legnicy przygotowuje ofertę wypoczynku w czasie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 lat, które w nadchodzącym roku 2017 rozpoczynają się już 11 lutego.

Zimowisko odbędzie się w Karpaczu w ośrodkach wypoczynkowych „MORION” oraz w Ośrodku Szkoleniowym „JAGODA”.

Planowany jest jeden turnus od 11.02.2017 r. do 20.02.2017 r.

Koszt  wynosi 950 zł. W cenę zimowiska wliczony jest dojazd i powrót autokarem, paczki ze słodyczami na drogę powrotną, pełne zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, wyżywienie, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego bufetu, obiad oraz podwieczorek, opieka wychowawcza i pielęgniarska oraz atrakcje zapewnione przez organizatora w programie zimowiska (m.in. kąpiel w Aquaparku, jazda na łyżwach, wycieczka do Szklarskiej Poręby lub Jeleniej Góry, konkursy z nagrodami, zwiedzanie Muzeów, zawody sportowe, dyskoteki, gry i zabawy).

Zimowisko organizowane podczas ferii szkolnych w roku 2017 jest droższe od ubiegłorocznego       w związku z wydłużeniem czasu pobytu do 10 dni, wydatków eksploatacyjnych budynków w czasie zimy       a przede wszystkim z wprowadzonymi zmianami dotyczącymi umów zleceń do 13 zł za godzinę.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Legnicy oferuje 10% zniżki dla dzieci z rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny wydaną przez Urząd Miasta w Legnicy.

W razie dofinansowania przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta w Legnicy przyznawane będą dodatkowe zniżki dla dzieci i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

 

Z wyrazami szacunku

 

Prezes Zarządu
Oddziału Miejskiego TPD

                                                                                                                                 Kazimierz Pleśniak

 

************************************************************

 

DZIAŁACZE TPD Z DOLNEGO ŚLĄSKA
OBRADOWALI W LEGNICY

Gościliśmy uczestników III Dolnośląskiego Forum Kół Przyjaciół Dzieci

W dniach 4-5 XI br. w Legnicy odbyło się III Dolnośląskie Forum Kół Przyjaciół Dzieci. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników – działaczy TPD z całego Dolnego Śląska z okręgów TPD: Legnica, Jelenia Góra, Wałbrzych i Wrocław.

Gościem specjalnym Forum, był pan Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, sprawujący również funkcję Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Podczas uroczystego otwarcia spotkania ogłosił, że Kapituła, decyzją z dnia 29.10.2016 roku, przyznała prezesowi TPD w Legnicy – Kazimierzowi, Order Uśmiechu. Wręczenie medalu odbędzie się w I kwartale 2017 roku.

Po inauguracji Forum, jego uczestnicy brali udział w spotkaniach
w 20 najaktywniejszych Kołach Przyjaciół Dzieci z Legnicy, Lubina, Złotoryi, Chojnowa oraz z Legnickiego Pola i Niedźwiedzic.

W naszej szkole gościliśmy następujące osoby: p. Czesławę Jarzyńską – Prezesa Oddziału w Radkowie, Skarbnika Oddziału Dolnośląskiego, p. Bronisławę Kuchmister – Prezesa Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Świerzawie, wiceprezesa Oddziału Powiatowego w Złotoryi oraz p. Annę Krzyszczuk – Szczerbę – Przedstawiciela Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy. Naszym gościem specjalnym była pani Antonina Buchta, członek naszego Koła, laureatka konkursu ogólnopolskiego z 2012 roku „Współcześni Korczakowcy są wśród nas”.

Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję, zapoznać się z naszą działalnością, nastawioną na pomoc potrzebującym. Posłużyły temu gazetki i prezentacja multimedialna.

Swój popis aktorski dali też uczniowie klasy czwartej „a” oraz solistka z klasy VI c – Magdalena Urbaniak, a na zakończenie, przybyli otrzymali bukiety z liści z gadżetami promującymi Koło.

 

Podczas spotkania usłyszeliśmy od delegatów bardzo wiele ciepłych słów opisujących ich przyjęcie i pobyt w szkole.

 

Za pomoc w przygotowaniu do przyjęcia uczestników III Dolnośląskiego Forum, Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Lubinie, składa serdeczne podziękowania:

 1. Pani Marcie Piech
 2. Pani Lucynie Cąkale
 3. Panu Łukaszowi Sułkowiczowi
 4. Paniom Wychowawczyniom świetlicy, a szczególnie Pani Ewie Pudlak
 5. Pani Magdalenie Łabie
 6. Pani Idzie Zagórskiej

*********************************************************************************************

25 października 2016 roku uczniów klasy 1A i 1B odwiedził Komisarz Lew.

Na spotkaniu rozmawiano o bezpiecznym poruszaniu się po drogach

i wielu innych sprawach,  niezwykle ważnych, by czuć się bezpiecznie.

Uczniowie odpowiadali na pytania oraz dzielili się swoją wiedzą.

Brawo Pierwszaki!

Dziękujemy za miłe spotkanie.

E. Borowiak

Komisarz lew przybył na zaproszenie Koła Przyjaciół Dzieci.

*********************************************************************************************

 

Podziękowanie

 

Dobroć serca jest tym,
czym ciepło słońca:
ona daje życie”.
Henryk Sienkiewicz

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 w Lubinie,

wraz z Radą Rodziców

i Kołem Przyjaciół Dzieci,

składają Państwu serdeczne podziękowania,
za uatrakcyjnienie profilaktyczno-charytatywnego

Festynu Rodzinnego, który odbył się 20 maja bieżącego roku.

 

Państwa życzliwość i odpowiedź na naszą prośbę

stały się dowodem na to, że nie pozostajemy sami

w trosce o uśmiech dziecka, bo okazane wsparcie, przyniosło naszym podopiecznym wiele niezapomnianych,
radosnych chwil.

 

Dziękujemy za przekazanie środków pieniężnych

                                  na organizację Festynu:

 

 • Radzie Rodziców,
 • Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”

Panu Stanisławowi Halickiemu,

 • Zastępcy Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”

Pani Bogumile Szechnickiej,

 • Posłance .Nowoczesnej

Pani Elżbiecie Stępień
i Prezesowi lubińskiego Koła Nowoczesnej

Panu Grzegorzowi Zielińskiemu

 

oraz za ofiarowanie przedmiotów,

które przeznaczyliśmy

 na nagrody w konkursach rodzinnych:

 

 • Staroście Lubińskiemu

Panu Adamowi Myrdzie

 • Nadleśniczemu Nadleśnictwa Lubin,
  Panu Markowi Nieruchalskiemu,
 • Prezesowi MPWiK,
  Panu Jarosławowi Wantule,
 • Prezesowi Regionalnego Centrum Sportu,
  Panu Piotrowi Midziakowi,
 • Kanclerzowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, Panu Robertowi Burbie,
 • Zarządowi Klubu Sportowego  „KGHM Zagłębie Lubin”
 • Zarządowi Klubu Sportowego „Metraco Zagłębie Lubin”,
 • Właścicielom Hurtowni Książek z Legnicy
  „Skazani na Sukces”,
 • Właścicielowi Lodziarni Sandi z Lubina,

Panu Wojciechowi Czyżowi,

 • Rektorowi Uczelni Jana Wyżykowskiego

Profesorowi Marianowi Wolańskiemu

 • Dyrektorowi Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe”

i Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie,

Panu Markowi Zawadce,

 • Dyrektorowi lubińskiego Kina Helios,

Pani Ewelinie Hatale.

 

Dziękujemy również za pomoc

w organizacji Festynu

i uatrakcyjnienie wspólnie spędzonych chwil:

 

 • Komendantowi Komendy Powiatowej Policji
  w Lubinie, Panu Tomaszowi Gołaskiemu,
 • Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie, Panu Erykowi Górskiemu
 • Prezesowi Klubu Abstynenta „Arka” z Lubina, Panu Dariuszowi Zającowi,
 • Brązowemu medaliście tegorocznego turnieju piłkarskiej ekstraklasy, Panu Adrianowi Błądowi,
 • Piłkarkom ręcznym Metraco Zagłębia Lubin:
  Pani Monice Wąż i Agnieszce Jochymek

 

 

 

 

 • Rodzicom poszczególnych klas:

Państwu Jolancie i Tomaszowi Jóźwiakom,

Pani Joannie Grabowskiej,

Państwu Joannie i Waldemarowi Teodorowskim,

Pani Elżbiecie Góreckiej,

Pani Marcie Szczepanik-Pikuli,

Pani Joannie Strużyńskiej,

Państwu Ewelinie Rębisz-Kołcz i Marcinowi Kołczowi,

Pani Karolinie Rathaj,

Pani Annie Ziólkowskiej,

Pani Katarzynie Zinicz,

Panu Mariuszowi Rusewiczowi,

Pani Katarzynie Bednarek,

Pani Annie Dzierżek,

Pani Magdalenie Mongiałło,

Państwu Magdalenie i Grzegorzowi Grochom,

Pani Anicie Zielińskiej,

Pani Gabrieli Petry,

Pani Annie Laprus,

Pani Barbarze Szypkiej,

Pani Iwonie Gregorek,

Pani Małgorzacie Wójcik,

Pani Dominice Terembule,

Państwu Sylwii i Robertowi Hippom,

Panu Tomaszowi Wandyczowi,

Pani Zuzannie Somerbower,

Pani Ewie Kozyrze,

Pani Agnieszce Krzyszczak,

Panu Ireneuszowi Pokorze,

Państwu Tomaszowi i Jolancie Chałupom,

Pani Bożenie Czekaj,

Panu Pawłowi Członce,

Panu Lesławowi Dydniańskiemu,

Państwu Kindze i Piotrowi Patanom,

Panu Krzysztofowi Krupie,

Pani Edycie Braszczok,

Panu Marcie Kuriacie,

Pani Katarzynie Markowicz,

Panu Arkadiuszowi Skowrońskiemu,

Pani Marcie Markiewicz,

Pani Wioletcie Łącz,

Państwu Wioletcie i Piotrowi Halczakom,

Pani Izabeli Kalinowskiej,

Pani Iwonie Kogut.

 

Dziękujemy także wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy przygotowali rękodzieła i wypieki na swoje stoiska, a także przekazali przedmioty na kiermasz różności.

*********************************************************************************************

 

Punkty przyznane w konkursie na najaktywniejsze koło TPD w Oddziale Okręgowym za miesiąc WRZESIEŃ dla kół działających w środowisku miejskim.

 

 

NAZWA KOŁA PUNKTACJA
1.       Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie 25
2.       Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie 21
3.       Szkoła Podstawowa nr 12 w Lubinie 12
4.       Gimnazjum nr 2 w Chojnowie 12
5.       Zespół Szkół nr 3 w Lubinie (SP nr 3;Gim nr 3 ) 11
6.       Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie 10
7.       Szkoła Podstawowa w Bolkowie 5
8.       Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach 5
9.       Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze 5
10.    Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach 5
11.    Zespół Szkół w Przemkowie 5
12.    Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie 5
13.    Szkoła Podstawowa w Prochowicach 5
14.    Gimnazjum w Prochowicach 5
15.    Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotoryi 5
16.    Gimnazjum w Bolkowie 5
17.    Szkoła Podstawowa w Chocianowie 3
18.    Przedszkole w Chocianowie 3
19.    Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie 3
20.    Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie 3
21.    Szkoła Podstawowa nr 3 Ścinawa 3
22.    Gimnazjum Publiczne w Ścinawie 3
23.    Zespół Szkół Sportowych w Lubinie 3
24.    Zespół Szkolno- Przedszkolny w Świerzawie 3
25.    Szkoła Podstawowa nr 5 w Lubinie 0
26.    Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie 0
27.    Gimnazjum nr 2 w Jaworze 0
28.    Miejskie Przedszkole nr 5 w Lubinie

 

*********************************************************************************************

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca klasa IV a uczestniczyła w festynie zorganizowanym przez Oddział Okręgowy i Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy pod hasłem: „Razem dla Dzieci”. Impreza odbyła się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

W programie nie zabrakło wielu atrakcji, takich jak:

-zawody łucznicze, konkurencje sprawnościowe, w tym dla dzieci niepełnosprawnych (m.in. slalom na wózkach, rzut do niskiego kosza oraz worek niespodzianek, slalom hokejowy, piłkarski, sadzenie i zbieranie przedmiotów, badminton itp.),

–  malowanie twarzy,

– loteria fantową z nagrodami specjalnymi oraz Koło Fortuny,

– degustacja grochówki, pieczonych kiełbasek, napojów, słodyczy oraz sałatek warzywnych,

– pokazy sprawności strażackiej,

-spotkanie z mistrzem sportów walki Pawłem Biszczakiem,

– pokazy Akademii Piłkarskiej MKS „Miedź Legnica”,

– pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy,

– piosenki Walta Disney’a w wykonaniu Magdaleny Marchewki.

Wielu uczniom naszej klasy udało się wygrać cenne nagrody podczas losowania szczęśliwych losów. Loterii z nagrodami specjalnymi. Wróciliśmy do Lubina pełni wspaniałych wrażeń i szczęśliwi, gdyż każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką paczkę – niespodziankę.

 

Wychowawca klasy IV a – Małgorzata Mierzejewska

121cfb21212

 

*********************************************************************************************

PROGRAM FESTYNU RODZINNEGO
O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM ORGANIZOWANEGO PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 12 W LUBINIE

 Z OKAZJI DNIA DZIECKA, DNIA MATKI I DNIA OJCA.

 

DATA – 20 maja 2016

CZAS TRWANIA FESTYNU – od godz.1500 do godz.1800

MIEJSCE – boisko szkolne i tereny zielone wokół szkoły

ORGANIRZATORZY:

 1. Szkoła Podstawowa Nr 12
 2. Rada Rodziców
 3. Koło Przyjaciół Dzieci

CELE :

 1. Kształtowanie u uczniów umiejętności wspólnego spędzania czasu z całą rodziną.

 

 • integracja rodzin uczniów,
 • tworzenie emocjonalnej więzi między rodzinami,
 • propagowanie zdrowego stylu życia,
 • zachęcanie do czynnego wypoczynku,
 • integracja ze środowiskiem lokalnym,
 • promocja szkoły w środowisku lokalnym.

 

 1. Zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na potrzeby klas oraz dofinansowanie do wycieczek, posiłków i okolicznościowej pomocy podopiecznym Koła Przyjaciół dzieci

 

ODBIORCY:

 

 1. uczniowie,
 2. rodzice uczniów,
 3. zaproszeni goście.

 PROGRAM FESTYNU:

15.00 – 15.10

Otwarcie imprezy

15.10 – 16.30

Festiwal Piosenki Dziecięcej

 

Rywalizacja sportowa rodzin

15:15 – 15.45

Mecz uczniowie – reszta świata „Dwa ognie”

16.00. – 16.30

gry i zabawy rodzinne z piłkarkami ręcznymi

17.00 – 17.30

Mecz piłki nożnej; uczniowie klas VI – reszta świata (m.in. piłkarze Zagłębia Lubin, Wizyta „Krecika”)

16.30 – 17.30

Policja – prezentacja motocykla i radiowozu

 

 1. W czasie festynu:
 • Rodzinny konkurs profilaktyczny przygotowany przez Klub Abstynenta „Arka”
 • Kiermasz różności
 • Malowanie twarzy
 • Stoisko Promocyjne TPD
 • Stoiska klas według poziomów- sprzedaż ciast i rękodzieł
 • Stoisko promocyjne PWSZ Legnica
 • Dmuchany plac zabaw dla dzieci
 • Trampolina

17.30 – 17.50

podsumowanie festynu

17.50 – 18.00

Pokaz Państwowej Straży Pożarnej

*********************************************************************************************

20 maja odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca. Impreza miała charakter charytatywno- profilaktyczny.  Zorganizowali ją wspólnie rodzice, nauczyciele i Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci z „12”-ki. Przygotowano wiele atrakcji dla  dzieci i całych rodzin. Dzięki paniom: Danucie Łajewskiej i Małgorzacie Mierzejewskiej można było wziąć udział w festiwalu piosenki dziecięcej. Nauczycielka plastyki, p. Jolanta Wróblewska, wraz z przedstawicielami Klubu Abstynenta „Arka”, poprowadzili konkurs plastyczny „Przemocy i uzależnieniom mówimy „Nie””. Na boisku rozgrywały się zawody sportowe zorganizowane przez nauczycielki wychowania fizycznego: p. Bożenę Antkowiak, p. Martynę Orzechowską i p. Ewę Mowczan. Wspólnie z dziećmi i rodzicami bawili się tu specjalni goście: piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin i brązowy medalista tegorocznego sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Bramkarka Monika Wąż i skrzydłowa Agnieszka Jochymek poprowadziły z dziećmi trening i rozegrały kilkuminutowe spotkanie, a Adrian Błąd rozdawał autografy i vlepki ufundowane przez stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków”.

Na kolejnych stoiskach p. Ewa Pudlak, p. Joanna Skalna, p. Joanna Łajewska  i p. Elżbieta Danaj malowały dziecięce buzie, a p.  Lucyna Cąkała wykonywała tatuaże. Był też kiermasz różności i stoisko promocyjne Koła Przyjaciół Dzieci reprezentowane przez p. Martę Piech, Olgę Stępień i p. Łukasza Sułkowicza. Ogromną atrakcją okazały się: dmuchany plac zabaw, wizyta Krecika oraz lubińskich policjantów i strażaków. Najmłodsi mogli usiąść za kierownicą policyjnego motocyklu i radiowozu, a na zakończenie imprezy, oryginalną kąpiel w pianie zafundowali dzieciom lubińscy strażacy.

Ideą festynu, oprócz wspólnej rodzinnej zabawy było zdobycie środków na pomoc dla naszych uczniów, zwłaszcza pochodzących z rodzin o niskim statusie materialnym. Zgodnie z jej założeniami, na szkolnym placu rozstawiono stoiska, reprezentowane przez wychowawców klas i rodziców,  na których można było kupić przeróżne rzeczy. Znalazły się tu rozmaite rękodzieła, książki, a także wspaniałe wypieki: ciasta i gofry. Te doskonałości przygotowali rodzice.

Organizację imprezy wsparli m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowa”, Nowoczesna.pl, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe”, Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Kino Helios, Regionalne Centrum Sportowe, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Legnicy, Regionalne Centrum Sportowe, Lodziarnia Sandi oraz Rada Rodziców.

Wychowawcom klas, Nauczycielom i Wszystkim Tym, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego festynu, serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie w przygotowanie imprezy składamy Państwu Jolancie i Tomaszowi Jóźwiakom oraz Pani: Joannie Grabowskiej i Pani Joannie Teodorowskiej.

 

*********************************************************************************************

Na stole święcone, obok baranek,
a także koszyczek pełen pisanek.
Wiosenne bazie stoją w wazonie,

Podczas Wielkiej Nocy miłość
w sercach płonie…

Aby te Święta Wielkanocne wniosły do naszych domów wiosenną radość i świeżość,
aby pogoda ducha, spokój i ciepło, zasiadły z Bliskimi przy rodzinnym stole, aby nadzieja nie opuszczała, wiara się umocniła, a miłość rozpaliła serca…

Wesołych Świąt, wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom,

życzy Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci.

*********************************************************************************************

 

PIENIĄDZE PRZELICZONE!

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci informuje, że podczas Kiermaszu Wielkanocnego przeprowadzonego w szkole w dniach 17.03 – 18.03.2016, pozyskano aż 2146,38zł!  Całą kwotę przekazaliśmyna pomoc dla Rafała Marcinkowskiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zrozumienie i okazane wsparcie poprzez wykonanie przepięknych ozdób świątecznych oraz za nawet najdrobniejsze, zakupy.

Dziękujemy za owocną współpracę, Radzie Rodziców, a w szczególności, Paniom: Joannie Kidzie- Grabowskiej- Przewodniczącej oraz Joannie Teodorowskiej – Skarbnikowi.

Ponadto składamy serdeczne podziękowania Państwu Jolancie i Tomaszowi Jóźwiakom za nagłośnienie przedsięwzięcia w lokalnych mediach, dzięki któremu kiermasz cieszył się ogromną popularnością, również wśród osób, które nie są członkami społeczności szkolnej.

Piszą o Naszej akcji.

http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/17-fakty-lubin/10559-kiermasz-wielkanocny-dla-rafalka

http://miedziowe.pl/content/view/78279/78/

*********************************************************************************************

Podsumowanie działalności TPD w Legnicy

W dniu 18 stycznia br. w Legnicy odbyło się podsumowanie obchodów 95-lecia TPD
w Polsce i 70-lecia w Legnicy i Okręgu Legnickim TPD.

Celem obchodów była promocja największego Oddziału Okręgowego TPD w kraju i ukazanie społeczeństwu ogromnego dorobku opiekuńczo-wychowawczego tego stowarzyszenia, które swoją działalność rozpoczęło w 1945 r. w Legnicy prowadząc Dom Dziecka dla sierot wojny i bursę międzyszkolną. Przez dziesięciolecia nosiło i nosi pomoc dzieciom i ich rodzinom.

Główne obchody 95-lecia TPD odbyły się w roku 2014 w północnej części subregionu
w Radwanicach (powiat polkowicki), a 70-lecie TPD w Legnicy w maju 2015 r.

Pod koniec 2015 roku, za całokształt działalności społecznej na rzecz dzieci  rodziny oraz aktywizację zawodową młodych, legnicki Oddział TPD został odznaczony Medalem Primus in Agenda (Pierwszy w działaniu) przez Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Podczas uroczystego podsumowania jubileuszowych działań z udziałem gości honorowych pan Prezes Kazimierz Pleśniak otrzymał niezwykłe, niedawno ustanowione odznaczenie państwowe przyznane przez Rzecznika Praw Dziecka „za ochronę praw dziecka”.

Pan Prezes przyjął to zaszczytne odznaczenie z wizerunkiem Janusza Korczaka z rąk dyrektora gabinetu Rzecznika Praw Dziecka Bartosza Sowiera, deklarując, że pragnie w 2019 roku wprowadzić legnicki Oddział TPD w następne stulecie.

98556u

*********************************************************************************************

PROSIMY O  GŁOSY NA TPD!

http://www.gazetawroclawska.pl/plebiscyt/karta/towarzystwo-przyjaciol-dzieci-oddzial-okregowy-w-legnicy,32175,1510365,t,id,kid.html

przez stronę internetową nic nie kosztują, a pomogą Państwo w promocji NASZEJ WSPÓLNEJ ORGANIZACJI

należy kliknąć „przejdź do głosowania” i wybrać rodzaj głosowania, głos „tradycyjny”(internetowy) można oddać 5 razy na dzień z jednego komputera

POMÓŻ NAM POMAGAĆ. DBAJ O PROMOCJĘ SWOJEJ ORGANIZACJI

Gazeta Wrocławska& ogłosiła PLEBISCYT POŻYTECZNI  na najbardziej skuteczną w pomocy organizację pozarządową na Dolnym Śląsku.

GŁOSOWAĆ na TPD LEGNICA można na trzy sposoby:

– klikając w serwisie GazetaWroclawska.pl (maksymalnie 5 głosów dziennie na jednego kandydata) – jeden klik to jeden głos -głosowanie online trwa do 31 marca 2016 włącznie;

– za pośrednictwem aplikacji na Facebooku (maksymalnie 1 głos dziennie na jednego kandydata, ale każdy głos oddany poprzez aplikację mnożymy razy dwa) – głosowanie facebookowe trwa do 31 marca 2016 włącznie;

– wysyłając SMS o treści podanej przy kandydacie (dowolna liczba SMS-ów, a każdy SMS to aż 10 głosów na daną organizację, (koszt 2,46 zł) – głosowanie SMS trwa do 31 marca 2016 włącznie. Więcej informacji o plebiscycie www.gazetawroclawska.pl

Zespół TPD Legnica

*********************************************************************************************

ODARUJ SWÓJ 1% PODATKU DLA TPD

logo

Jesteśmy Kołem Przyjaciół Dzieci działającym przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Lubinie, ale podlegamy i ściśle współpracujemy z Oddziałem Okręgowym w Legnicy.

Nasi uczniowie również otrzymują z oddziału wsparcie, dlatego prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz TPD w Legnicy.

Pomóż nam pomagać dzieciom – w taki sposób legnickie TPD apeluje o wsparcie bieżących działań statutowych organizacji. Można to zrobić prosto i “bezpłatnie”. Wystarczy przekazać 1% swojego podatku dochodowego na cele organizacji pożytku publicznego. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy nie dysponuje budżetem, więc wpływy z jednego procentu to podstawowa możliwość realizacji zadań programowych na rzecz dzieci.

Aby to zrobić, wystarczy w deklaracji PIT (podatku dochodowym od osób fizycznym): w rubryce H wpisać numer KRS: 0000198933, obok wnioskowaną kwotę w rubryce I w informacjach uzupełniających koniecznie zaznaczyć, że kwotę przekazuje się dla TPD Legnica Oddział Miejski.

WZÓR WYPEŁNIENIA DEKLARACJI

konto

 

*********************************************************************************************

plakat zimowisko TPD 2016

ulotka tpd

*********************************************************************************************

Informujemy, że podczas Kiermaszu Świątecznego organizowanego w naszej szkole w dniach 14.12.2015 – 16.12.2015 Koło Przyjaciół Dzieci zdobyło środki na potrzeby naszych podopiecznych (wyjazdy na zielone szkoły, wycieczki, pomoc losową) w kwocie 955 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji, a w szczególności klasom III c, V c, IV a i IV b.

Zarząd Koła

*********************************************************************************************

 

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

 

Składamy serdeczne podziękowania za okazane wielkie Serce i przyłączenie do naszej Akcji Mikołajkowej. Udało się uzbierać tyle słodyczy i zabawek, że z pewnością przyniosą one świąteczną radość nie tylko naszym podopiecznym, ale także ich rówieśnikom, rodakom, którym przyszło żyć na Ukrainie. Dzięki Waszemu bezinteresownemu wsparciu, mogliśmy bowiem odpowiedzieć na apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pani Beaty Pawłowicz oraz pani Grażyny Orłowskiej – Sondej, koordynatorki akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” (poniżej znajduje się link do listu) i przekazać na ten cel część zebranych przez nas rzeczy.

Jesteśmy pewni, że obdarowani, wspomną nas przy świątecznym stole…

 

 

Dziękując za okazaną pomoc, składamy Wszystkim najlepsze świąteczne życzenia:

Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą wiele radości.
Niech pokój panuje w domach, a wigilijna świeca ogarnia swoim ciepłem, rozpalając serca…
Niech samotność odchodzi w niepamięć, a dobrzy, życzliwi ludzie otaczają…
Niech Boże Narodzenie maluje szczęście na twarzach, a miłość muska delikatnie, lecz bez ustanku…

Niechaj też, w Nowym 2016 roku, spełniają się marzenia…

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci przy SP Nr 12 w Lubinie

 

 

PLIK DO POBRANIA:

{filelink=166}
20151204_11000620151204_11002820151210_212131

 

*********************************************************************************************
 
 
Punkty przyznane w konkursie na najaktywniejsze koło TPD w Oddziale Okręgowym za miesiąc październik
dla kół działających w środowisku miejskim.PUNKTY
Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie 37
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie 31
Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach 15
Szkoła Podstawowa w Prochowicach 15
Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie 15
Szkoła Podstawowa nr 12 w Lubinie 13
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Świerzawie 13
Zespół Szkół Sportowych w Lubinie 5
Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie 5
Szkoła Podstawowa nr 5 w Lubinie 5
Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze 5
Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie 5
Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach 5
Szkoła Podstawowa w Chocianowie 5
Gimnazjum w Prochowicach 5
Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie 5
Gimnazjum Publiczne w Ścinawie 5
Gimnazjum w Bolkowie 5
Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie 3
Gimnazjum nr 2 w Chojnowie 3
Zespół Szkół nr 3 w Lubinie (SP nr 3;Gim nr 3 ) 0
Gimnazjum nr 2 w Jaworze 0
Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotoryi 0
Zespół Szkół w Przemkowie 0
Przedszkole w Chocianowie 0
Szkoła Podstawowa w Bolkowie 0
 
*********************************************************************************************
 
 Historia, turystyka i rozrywka – tak interesujące chwile przeżyły dzieci i młodzież podczas dorocznej wycieczki krajoznawczej do stolicy kraju.
W dniach 25-28 września ponad 50-osobowa grupa uczniów z różnych szkół, przy których działają Koła TPD, przebywała w Warszawie. Wśród uczestników, pod opieką pani Olgi Stępień, znaleźli się również uczniowie klas szóstych z naszej szkoły: Anna Podgórzak, Maciej Mokrzycki, Bartosz Kitliński i Piotr Rafałko.
     Dzięki Oddziałowi Zarządu Oddziału Okręgowego udało się zwiedzić wiele znaczących dla Polski miejsc takich jak: Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, miejską Starówkę, Krakowskie Przedmieście, cmentarz na Powązkach, Królewskie Łazienki, Pałac Kultury i Nauki oraz Kancelarię Rady Ministrów i gmach Telewizji Polskiej.
      Ponadto niezapomnianych wrażeń dostarczyły: spotkanie pod Pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego z Anną Marią Anders, córką gen. Władysława Anders oraz obserwacja zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

    Bardzo ważnym elementem wyprawy było spotkanie z Prezesem Zarządu Głównego TPD – Wiesławem Kołakiem oraz autorem książki „Przyjaciele Dzieci” – Bohdanem Tracewskim. Podczas wizyty odznaczono wieloletnich członków TPD z Legnicy, a dzieci odśpiewały piosenki tematyczne. Pierwszą, śpiewaną na melodię „Stokrotki”:
Tam, gdzie Kaczawa płynie i Zamek Piastów jest
Dzieciaki są szczęśliwe, bo TPD tu jest./ x2
T – troska przede wszystkim
i P przyjaciół krąg
D – dużo tu uśmiechu, bo ludzie fajni są. / x2
Będziemy zawsze z Wami, przez sto następnych lat
do TPD dziś ślemy radosny uśmiech nasz. / x2;

drugą – hymn TPD, który bardzo podobał się członkom Zarządu Głównego:
Gdy Ci smutno jest i źle, pomyśl, że jest TPD, 70 lat promyczki śle
Niech nam żyje TPD!

 

 

*********************************************************************************************

 

Najbliższe wydarzenia:

 

Życzymy Wszystkim radosnych, bezpiecznych wakacji!

 *********************************************************************************************

POŻEGNANO PREZESA ODDZIAŁU POWIATOWEGO TPD W LUBINIE.

Bez tytułu

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 25 marca 2015r. zmarł nagle

pan Bogdan Krzywański, wieloletni działacz na rzecz dzieci, od 3 lat Prezes Powiatowego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lubinie.

Pan Bogdan był zaprzyjaźniony z naszą szkołą. Wspierał naszych uczniów organizując dla nich paczki świąteczne i okolicznościowe, bywał z nami podczas ważnych dla nas chwil.
To przede wszystkim dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu, udało się zebrać środki na zakup licencji sprzętu do terapii zaburzeń uwagi słuchowej metodą Tomatisa.

Podczas ostatnich swoich dni, zorganizował dla naszych uczniów 21 zajączkowych  paczek . Odebraliśmy je, już po jego śmierci…

Pan Krzywański był człowiekiem o wielkim sercu, nie przeszedł obojętnie obok krzywdy drugiego człowieka, nie pozostawił nikogo, poświęcając swój czas, angażując całego siebie…

Dziękujemy! Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci!

 

 *********************************************************************************************

 UWAGA AKCJA „ZAJĄCZEK”

Zarząd Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci prosi o wsparcie w postaci słodyczy i nowych zabawek, ewentualnie przyborów szkolnych w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Jak każdego roku, w ramach akcji „Zajączek”, pragniemy umilić naszym podopiecznym – uczniom z rodzin z trudną sytuacją materialną, pokrzywdzonych przez los, ten piękny, wiosenny okres. Chcemy, aby każde dziecko czuło, że jest wiele dobrych ludzi, którym zależy na jego uśmiechu.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 26.03. – 27.03. w naszej szkole podczas przerw lekcyjnych odbywać się będzie kiermasz ozdób świątecznych. Na który serdecznie zapraszamy : )

 

Zarząd Koła TPD przy SP Nr 12 w Lubinie

 

 *********************************************************************************************

Koło Przyjaciół Dzieci zaprasza wszystkich miłośników przyrody oraz bocianiego klekotu do udziału w V konkursie plastyczno-fotograficznym  pt. „BOCIAN – NIEZWYKŁY PTAK I JEGO  ŚWIAT”

 

Cele konkursu:

 • rozwijanie zdolności plastyczno-fotograficznych, wyobraźni, spostrzegawczości oraz inwencji twórczej dzieci i młodzieży zrzeszonej w Kołach Przyjaciół Dzieci;
 • zwrócenie uwagi uczestników konkursu na miejsce bociana w polskiej kulturze, krajobrazie oraz potrzebę ochrony tego ptaka;
 • rozszerzenie grona przyjaciół bociana białego;
 • integracja Kół Przyjaciół Dzieci;

Wymagania dotyczące prac konkursowych

Prace plastyczne: płaskie, format pracy – A3 lub A4, technika  – dowolna.

Prace fotograficzne przedstawiające treści związane tematycznie z konkursem: format nie mniejszy niż 15 x 25 , wykonane na papierze fotograficznym

Każda praca na odwrocie powinna zawierać:

Imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, nazwa placówki, telefon kontaktowy, adres mailowy

Dane uczestników zostaną wykorzystane wyłącznie w celach

przeprowadzenia i promocji konkursu.

Każda placówka  może przesłać na konkurs maksymalnie 10 prac plastycznych i fotograficznych

Kryteria oceny

 1. Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę walory artystyczne (kolorystyka, kompozycja, estetyka, pomysłowość, oryginalność wykonanej pracy itp.)
 2. Prace zbiorowe nie będą oceniane.

Terminy

 1. Prace konkursowe należy przekazać opiekunowi, bądź pedagogowi do 24 kwietnia 2015r.
 2. Ogłoszenie wyników nastąpi  8 maja 2015  roku
 3. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora.
 4. Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione zostaną poinformowani  o wynikach konkursu  mailem bądź telefonicznie.
 5. Prace będą wyeksponowane podczas pikniku „Pod bocianim gniazdem” na  który zostaną zaproszeni laureaci konkursu wraz z opiekunami
 6. Wręczenie nagród laureatom konkursu oraz osobom wyróżnionym odbędzie się 20 maja 2015  roku podczas Pikniku „Pod bocianim gniazdem” w Niedźwiedzicach
 7. Przesłane prace przechodzą na własność organizatorów.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
W KONKURSIE

 

 

 *********************************************************************************************

Podaruj swój 1% podatku dla TPD w Legnicy nasze księgowe rozliczą pita za darmo!

Przyjdź do Biura TPD,  Al. Orła Białego 2 od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-16:00

Pomóż nam pomagać dzieciom – w taki sposób legnickie TPD apeluje o wsparcie bieżących działań statutowych organizacji. Można to zrobić prosto i “bezpłatnie”. Wystarczy przekazać 1% swojego podatku dochodowego na cele organizacji pożytku publicznego. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy nie dysponuje budżetem, więc wpływy z jednego procentu to podstawowa możliwość realizacji zadań programowych na rzecz dzieci.

Aby to zrobić, wystarczy w deklaracji PIT (podatku dochodowym od osób fizycznym):
w rubryce H wpisać numer KRS: 0000198933, obok wnioskowaną kwotę
w rubryce I w informacjach uzupełniających koniecznie zaznaczyć, że kwotę przekazuje się dla TPD Legnica Oddział Miejski

 Informujemy, że podlegamy pod Koło Legnickie, dzięki wsparciu „Legnicy”, pomagacie Państwo
i naszym dzieciom!

 

******************************************************************************************

PLANOWANE KOLONIE LETNIE ORGANIZOWANE PRZEZ TPD NA ROK 2015

Turnus Miejsce Czas trwania Liczba osób Wiek Koszt
I Międzyzdroje 27.06 – 10.07 51 8-15 1200
II Międzyzdroje 10.07 – 23.07 53 8-15 1200
III Międzyzdroje 23.07 – 04.08 50 8-15 1100
I Darłowo 07.07 -20.07 50 8-15 1200
II Darłowo 20.07 – 02.08 50 8-15 1200
I Karpacz 07.08 – 18.08 50 8-15 1080
II Karpacz 18.08 – 29.08 50 8-15 1080
I Szklarska Poręba 04.08 – 14.08 70 8-15 700
I Austria- Włochy 23.07 – 03.08 50 12-17 1700
I Włochy 16.07 – 29.07 40 9-17 1650
II Włochy 13.08 – 26.08 50 9-17 1650

 

 1. Międzyzdroje – Ośrodek „Andromeda”, ul. Myśliwska 43, 72-500 Międzyzdroje
 2. Darłowo – Ośrodek Kolonijny pod Rybakiem ul. Marynarska 49, 761-50 Darłowo
 3. Karpacz – Ośrodek „Morion”, ul. Nad Łomnicą 7, 58-540 Karpacz
 4. Szklarska Poręba – Dom Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia, ul.Chopina 6, Szklarska Poręba
 5. Austria – Hotel „Alpenrose” w miejscowości Treffen
 6. Włochy – Camping „Gianola” Formia

Aby zapisać dziecko na kolonię należy zadzwonić pod numer 76 72 45 109 , lub wysłać  e-mail tpd.legnica@wp.pl z prośbą o zarezerwowanie miejsca, podać turnus jaki Państwa interesuje, pełne dane dziecka, dowód wpłaty zaliczki oraz numer telefonu kontaktowego. Po karty kwalifikacyjne na kolonie należy się zgłosić do naszej siedziby al. Orła Białego 2 w Legnicy. Istnieje możliwość dofinansowania dla rodzin o trudnej sytuacji materialnej.

Zaliczkę na kolonie w wysokości 200 zł na kolonie w Polsce oraz 400 zł na kolonie zagraniczne należy wpłacać w terminie tygodnia na konto: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Legnicy Bank Zachodni WBK 83 1090 2066 0000 0001 1972 8118. TYTUŁ PRZELEWU: Imię i nazwisko dziecka, turnus, miejscowość kolonii.

PLANOWANE KOLONIE LETNIE ODDZIAŁU MIEJSKIEGO TPD W LEGNICY NA ROK 2015

Turnus Miejsce Czas trwania Liczba osób Wiek Koszt
I Międzyzdroje 27.06 – 10.07 51 8-15 1200
II Międzyzdroje 10.07 – 23.07 53 8-15 1200
III Międzyzdroje 23.07 – 04.08 50 8-15 1100
I Darłowo 07.07 -20.07 50 8-15 1200
II Darłowo 20.07 – 02.08 50 8-15 1200
I Karpacz 07.08 – 18.08 50 8-15 1080
II Karpacz 18.08 – 29.08 50 8-15 1080
I Szklarska Poręba 04.08 – 14.08 70 8-15 700
I Austria-Włochy 23.07 – 03.08 50 12-17 1700
I Włochy 16.07 – 29.07 40 9-17 1650
II Włochy 13.08 – 26.08 50 9-17 1650

 

 1. Międzyzdroje – Ośrodek „Andromeda”, ul. Myśliwska 43, 72-500 Międzyzdroje
 2. Darłowo – Ośrodek Kolonijny pod Rybakiem ul. Marynarska 49, 761-50 Darłowo
 3. Karpacz – Ośrodek „Morion”, ul. Nad Łomnicą 7, 58-540 Karpacz
 4. Szklarska Poręba – Dom Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia, ul.Chopina 6, Szklarska Poręba
 5. Austria – Hotel „Alpenrose” w miejscowości Treffen
 6. Włochy – Camping „Gianola” Formia

Aby zapisać dziecko na kolonię należy zadzwonić pod numer 76 72 45 109 , lub wysłać  e-mail tpd.legnica@wp.pl z prośbą o zarezerwowanie miejsca, podać turnus jaki Państwa interesuje, pełne dane dziecka, dowód wpłaty zaliczki oraz numer telefonu kontaktowego. Po karty kwalifikacyjne na kolonie należy się zgłosić do naszej siedziby al. Orła Białego 2 w Legnicy. Istnieje możliwość dofinansowania dla rodzin o trudnej sytuacji materialnej.

Zaliczkę na kolonie w wysokości 200 zł na kolonie w Polsce oraz 400 zł na kolonie zagraniczne należy wpłacać w terminie tygodnia na konto: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Legnicy Bank Zachodni WBK 83 1090 2066 0000 0001 1972 8118. TYTUŁ PRZELEWU: Imię i nazwisko dziecka, turnus, miejscowość kolonii.