Po raz szósty udało się wyjechać na wycieczkę do Londynu. Tym razem jej uczestnikami byli uczniowie klas V i VI dwóch szkół lubińskich (SP 12 oraz SP 14). Opiekunkami wycieczki były Panie: Małgorzata Mierzejewska (nauczyciel języka angielskiego), Paulina Kasprzyszak (nauczyciel języka angielskiego oraz historii), Helena Kracewicz (nauczyciel  informatyki), Marta Jakimiec-Marciniak (nauczyciel języka angielskiego) oraz  Marzanna Wyrwa (nauczyciel języka angielskiego).

W Londynie zwiedziliśmy olbrzymią ilość cudownych miejsc: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul’s Cathedral, spacerowalismy po Westminsterze, przeszliśmy obok Westminster Abbey, Houses of Parliament, widzieliśmy Big Ben’a, Buckingham Palace, St. Jame’s Park, Muzeum Historii Naturalnej, byliśmy w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, British Museum. Zrobiliśmy zakupy na Oxford Street (kolejny raz sklep PRIMARK cieszył się niezwykłą popularnością), odwiedziliśmy Piccadilly Circus, Plac Trafalgar, London Eye, odbyliśmy rejs katamaranem po Tamizie, widzieliśmy Greenwich- Południk „0” (Old Royal Obserwatory), stadion Stamford Bridge drużyny Chelsea London w dzielincy Chelsea. Dodatkową atrakcją tegorocznej wycieczki było zwiedzenie Canterbury – najstarszego miasta Anglii wraz z urokliwą katedrą, wizyta po raz pierwszy w O2 Arena oraz przejazd gondolami The Emarates Air Line nad południowym Londynem oraz Tamizą. Mieliśmy również możliwość bycia świadkami Maratonu Londyńskiego odbywającego się 13 kwietnia w niedzielę.

Pilotką wycieczki była nieoceniona Pani Gabrysia, której towarzyszyli przemili kierowcy w osobach Pana Stasia oraz Pana Roberta. Największą popularnością cieszyły się oczywiście noclegi u rodzin brytyjskich w południowo-wschodniej dzielnicy Londynu Plumstead, gdzie uczniowie mogli użyć prawdziwego angielskiego w naturalnych warunkach jak i zakupy w sklepach PRIMARK oraz drużyny Chelsea London. Zarówno uczestnikom jaki i opiekunom wycieczki nie zabrakło energii oraz dobrego humoru. Wyjazd ten dał uczniom możliwość poznania wielkiej metropolii, jaką jest Londyn. Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych. Jak zwykle  Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, London Eye oraz przejazd gondolami The Emirates Air Line dostarczyły uczestnikom najbardziej niezapomnianych wrażeń.

Organizatorka wycieczki – Małgorzata Mierzejewska, nauczyciel języka angielskiego