Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie w postaci przekazania jakiejkolwiek kwoty na poczet zakupu licencji sprzętu do terapii zaburzeń uwagi słuchowej metodą Tomatisa, bądź też pomocy w pozyskaniu sponsorów.

Aparaturę otrzymaliśmy kilka lat temu wraz z 5 letnią licencją, która wygasła i na chwilę obecną nie możemy prawnie prowadzić zajęć terapeutycznych.

Wszelkimi sposobami staramy się pozyskać sponsorów, którzy wspólnie przekazaliby środki umożliwiające realizację naszego przedsięwzięcia. Kwota zakupu licencji wynosi 2000 Euro plus luksemburski VAT. W niedalekiej przeszłości bardzo liczyliśmy na wsparcie ze strony Fundacji Polska Miedź, do której dwukrotnie składaliśmy wnioski. Jednak ta zawiodła!

Dziś naszą inicjatywę popiera Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy
w Legnicy wraz z Oddziałem Powiatu Lubińskiego
. Dzięki temu wsparciu otrzymaliśmy na szkolne konto pierwszą wpłatę: 1000 zł. przekazał Prezes MPWiK
w Lubinie, pan Jarosław Wantuła.

Bardzo liczymy drodzy Rodzice  i na Wasze zrozumienie i chęć pomocy. Dzięki niej, udowodnimy, że razem można wszystko! W obecnej sytuacji liczy się każda przysłowiowa „złotówka”, którą można wpłacić na numer konta:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Lubinie
PKO Bank Polski 38 1020 3017 0000 2702 0305 0200
z dopiskiem „darowizna”

Dzięki Waszej pomocnej dłoni, będziemy mogli znów prowadzić zajęcia metodą, która pomaga uczniom z dysleksją, jąkaniem, zaburzoną lateralizacją i nadpobudliwością psychoruchową. Po zakończeniu trwającej około pół roku terapii, obserwujemy u dziecka poprawę komunikacji, koncentracji uwagi i lepszą pamięć. Łagodnieją lub całkowicie zostają wyeliminowane zaburzenia równowagi, brak energii i poczucie nadmiernego zmęczenia. Młody człowiek staje się bardziej odporny na stres, wzrasta jego samoocena, lepiej wykorzystuje własny głos i słuch. Terapia wyrównuje szanse, pozwala odnosić sukcesy
i zapewnia harmonijne funkcjonowanie organizmu. Jej skuteczność potwierdzają nauczyciele, rodzice i same dzieci.

 

Za okazane wsparcie z góry serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne