Andrzejki w świetlicy szkolnej

Podtrzymując zwyczaj Andrzejek, w świetlicy B spotkały się dzieci, aby w atmosferze wróżb, konkursów i ulubionej muzyki spędzić wspólnie czas.

Tradycyjnie układaliśmy buty, trafialiśmy igłą w papierowe serce, by poznać imię wybranki lub wybranka, poznawaliśmy swój zawód, jaki będziemy wykonywać w przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wybieraliśmy najlepszych tancerzy, były występy solo i grupowe. Wszyscy pląsali w rytm najmodniejszych przebojów.

A następne Andrzejki…za rok!

„Miś przyjacielem dzieci”

27 listopada odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Miś przyjacielem dzieci”.  Uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością. Do wykonania misiów użyto rozmaitych materiałów i artykułów plastycznych. Prace oceniało jury: wicedyrektor Wiesław Bartoszewicz, pedagog Olga Stępień i nauczyciel plastyki pani Jolanta Wróblewska.

I miejsce- Julia Stroczyńska klasa 2a

II miejsce- Nikola Lewandowska klasa 2a

III miejsce- Nikola Jadach klasa 2a

Wyróżnienie- Zuzanna Sobka klasa  4d

Wyróżnienie- Oliwia Wajnert klasa 4b

Wyróżnienie- Natalia Fuczyło klasa 2c

Wyróżnienie- Amelia Rynkar  klasa 2a

Wyróżnienie- Michał Górniak klasa 2c

Wyróżnienie- Iga Kozdroń klasa 2a

Konkurs międzyszkolny „Mój przyjaciel miś”

Dnia 23 listopada 2018 roku w szkole podstawowej nr 14 im. gen. broni S. Maczka odbyło się rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego pt. „Mój przyjaciel miś” dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych. Z naszej szkoły nagrodę otrzymał Mariusz Gronik uczeń klasy II A. Serdecznie gratulujemy!

Międzyszkolny konkurs „Nici niteczki – 100 lat Niepodległości Polski”

5 października w ZSI w Lubinie odbyło się rozstrzygnięcie międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Nici, niteczki – 100 lat Niepodległości Polski”. Uczennica naszej szkoły Martyna Mowczan z kl.IVd zdobyła wyróżnienie. GRATULUJEMY

________________________________________________________________________

Szkolny konkurs „Miś przyjacielem dzieci”

Dla klas I – IV

Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Czesława Niemena w Lubinie zapraszają do udziału w szkolnym konkursie pt:

„ MIŚ PRZYJACIELEM DZIECI ”

REGULAMIN KONKURSU:

1. CELE KONKURSU:

– stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych

– rozwijanie wrażliwości plastycznej i wyobraźni dzieci

1. WARUNKI KONKURSU:

–  konkurs adresowany jest do uczniów klas I – IV uczęszczających do świetlicy

–  praca indywidualna wykonana przy niewielkim udziale rodziców

– praca w formie przestrzennej niewyższa niż 30 cm z wykorzystaniem dowolnych materiałów

– do pracy należy dołączyć informację na temat wykonawcy (imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

– oceny prac dokona jury powołane przez organizatora

1. TERMINARZ

– gotowe prace prosimy dostarczać do świetlicy C do dnia 22 listopada 2018r. (czwartek)

– uroczyste rozstrzygnięcie konkursu będzie podane w późniejszym terminie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

______________________________________________

Świetlicowy konkurs „Jesienny bukiet”

24 października odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego świetlicowego konkursu „Jesienny bukiet”. Dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały przepiękne kompozycje z darów jesieni. Jury z trudem wyłoniło laureatów. Prace oceniali:
– wicedyrektor – Wiesław Bartoszewicz,
– nauczyciel plastyki – Jolanta Wróblewska,
– szkolny pedagog – Olga Stępień.
I miejsce zajęła Patrycja Korzan – kl. 2b,
II miejsce – Amelia Rynkar – kl. 2a,
III miejsce – Jacek Wolak – kl. 3a,
Wyróżnienie:
– Emilka Szczepańska – kl. 3b
– Paulina Kicaj – kl. 4b

Wizyta w Bibliotece Miejskiej

12 października 2018 roku dzieci ze świetlicy z grupy VI i VII wybrały się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia edukacyjne. Pani przeczytała nam jesienne wiersze i opowiedziała o tej porze roku. Następnie zaprosiła nas do wykonania pracy plastycznej jesienne jabłka- metodą papieroplastyki. Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane, więc uwieczniliśmy je na zdjęciu.

__________________________________________________________

Zajęcia kulinarne

W miesiącu październiku w świetlicach szkolnych odbyły się zajęcia kulinarne z wykorzystaniem różnorodnych warzyw i owoców. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wartości odżywczych poszczególnych produktów, sposobu przygotowywania ich do spożycia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na higienę i bezpieczeństwo pracy. Dzieci doskonaliły również umiejętność kulturalnego zachowywania się przy stole. Efektem ciężkiej pracy uczniów były koreczki, zwierzątka, pyszne sałatki i soki owocowe.