W dniach 20-22 maja uczniowie z klasy 8a i 8b uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Pierwszego dnia zwiedziliśmy jedno z najstarszych miast w Polsce-Toruń. Poznaliśmy historię tego miasta, podziwialiśmy zabytki Rynku Staromiejskiego, z bliska obejrzeliśmy Krzywą Wieżę. Po wyczerpującym spacerze kosztowaliśmy przepysznych pierników. Kolejnego dnia w planach mieliśmy Trójmiasto. Poznaliśmy urokliwe zakątki Gdyni, Sopotu czy Gdańska. Zobaczyliśmy między innymi: Westerplattte, zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, spacerowaliśmy Gdańską Starówką, podziwialiśmy słynne sopockie molo, Port w Gdyni. Ostatniego dnia czas upłynął nam intensywnie w Malborku. Tutaj w dawne czasy „przeniósł” nas niesamowity przewodnik, Pan Andrzej. Swoimi anegdotami, historyjkami potrafił zainteresować każdego. Zmęczeni, ale z żalem rozstaliśmy się z tym niesamowitym człowiekiem.

Wieczory spędzaliśmy wspólnie, grając w piłkę, spacerując po lesie, czy odpoczywając na molo. Był to czas intensywnie, mile spędzony.

M. Chocholak, K. Markowska, M. Florek, E. Gajda