Dnia 5 marca 2019 r. grupa uczniów z klas VII – VIII i gimnazjum pod opieką p. Urszuli Kameckiej, wybrała się na wycieczkę dydaktyczną do Wrocławia. Wykład na Uniwersytecie Wrocławskim nosił nazwę „W świecie dźwięków.” Motywem przewodnim zajęć, jak sugerował temat, był dźwięk. Prowadzący przedstawiali uczestnikom doświadczenia związane z akustyką i zachowaniem dźwięku w różnych sytuacjach. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak powstaje dźwięk, co to jest fala dźwiękowa i jak się rozchodzi. Z zaangażowaniem uczestniczyli w wykładzie, nie tylko słuchając, ale także biorąc czynny udział w pokazach z udziałem ciekawych narzędzi dydaktycznych tj. laserów, generatora sygnałów, oscyloskopu, a także poniemieckich dzwonków dydaktycznych o różnych tonach. To była wspaniała lekcja, która wyjaśniła słuchaczom niełatwe zagadnienia z fizyki.