W dniu 3 marca 2019 roku, uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Katarzyny Trzęsowskiej, po raz piąty wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym upamiętniającym żołnierzy wyklętych. Razem z setkami Lubinian, pokonaliśmy dystans 1963 metrów, symbolizujący rok, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty, Józef Franczak pseudonim „Lalek.” Tuż przed biegiem, nasi koledzy z SP12 otrzymali pamiątkowe koszulki oraz medale, a także mieli okazję poćwiczyć pod czujnym okiem ratowników górniczych udzielanie pierwszej pomocy.

Trasa biegła dookoła parku Wrocławskiego, a meta znajdowała się pod Murem Pamięci przy ulicy Pruzi. Tam, już w towarzystwie samorządowców i przedstawicieli różnych instytucji, odśpiewano hymn Polski, złożono kwiaty, a także odpalono race.

Była to udana niedziela, za rok z pewnością po raz kolejny weźmiemy udział w tym szczególnym biegu.