Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali 74 szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielili najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie przygotowali plakaty prezentujące kraje, z których pochodzą laleczki. Nasi uczniowie własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Wykonywali je w domu, na zajęciach w szkole.

W ostatnim tygodniu lutego odbył się kiermasz laleczek. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki w kwocie 1165,91 zł umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Zdjęcia laleczek można podziwiać w naszej szkole na I piętrze, gdzie nauczyciel geografii zorganizował wystawę przygotowanych przez uczniów plakatów. Na koniec akcji szmaciane laleczki biorą udział w szkolnym konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Do głosowania włączyli się również rodzice uczniów. Na potrzeby głosowania powstał też filmik prezentujący zdjęcia  laleczek. Wyniki głosowania poznamy już na początku marca. Wygrana laleczka z naszej szkoły zostanie zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu, w którym nagrodą jest wizyta Majki Jeżowskiej – Ambasadorki Dobrej Woli UNICEF.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie.

Odpowiedzialni: M.Kozieja, D. Łajewska, M. Romaniec.