W dniu 27 lutego w czytelni uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie rozpoczęło się od przedstawienia  za pomocą japońskiego  teatrzyku obrazkowego Kamishibai bajki pt. „Szukajac  Marudka”. Następnie po krótkiej część artystycznej  pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Wykazały się  również świetną znajomością bajek i baśni,  odgadując ich tytuły zawarte w zagadkach. Po uroczystym złożeniu przez dzieci przyrzeczenia, pani wicedyrektor Michalina Stefaniak dokonała aktu pasowania, a wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, opaski i drobne upominki. W tym dniu każdy uczeń klasy pierwszej wypożyczył swoją pierwszą książkę. Uroczystość prowadziły uczennice kl. 8c, a przygotowały bibliotekarki Alicja Waszczyk i Beata Wierzbicka.