„Trąbka, puzon, tuba, czyli blacha – to brzmi dumnie”. Pod takim tytułem w dniu 21 stycznia b.r. odbył się w naszej szkole kolejny koncert edukacyjny. Wykonawcami koncertu byli artyści-instrumentaliści Lubuskiego Biura Koncertowego. Uczniowie klas I-III i IV-VII zapoznali się z budową i brzmieniem wybranych instrumentów dętych blaszanych. Mieli także okazję wysłuchać najpiękniejszych fragmentów z literatury muzycznej skomponowanej na przestrzeni wieków. Wykonano m. in.: „Water music” G. F. Haendla, hejnał mariacki, czy popularną piosenkę ludową „Szła dzieweczka do laseczka”.

Podczas cyklicznych koncertów muzyka przeplata się z ciekawymi wypowiedziami prelegenta, który wprowadza młodych ludzi w świat sztuki. Dzięki temu uczniowie uczą się świadomie odbierać muzykę, poszerzać znajomość literatury muzycznej, a także zapoznają się z sylwetkami słynnych kompozytorów. Poza tym koncerty są niepowtarzalną szansą na poznanie profesjonalnych artystów, którzy dzielą się z uczniami swoją pasją do sztuki, co sprawia, że młodzi melomani są w stanie docenić pracę muzyków i istnienie instytucji kulturalnych.

 Koordynator: mgr sztuki Ida Tamara Zagórska