Konkursy zDolny Ślązak Gimnazjalista oraz zDolny Ślązaczek, które cieszą się niesłabnącą popularnością,  są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, a ich realizatorem  jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu we współpracy z powiatowymi ośrodkami doradztwa nauczycieli oraz dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Tegoroczna edycja tego interdyscyplinarnego konkursu, którego organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, przynosi naszej szkole wiele powodów do dumy. Przeprowadzone zostały  już wszystkie kwalifikacje do finałów wojewódzkich w konkursach zDolny Ślązaczek oraz zDolny Ślązak Gimnazjalista. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły bez problemu zakwalifikowali się do powiatowych etapów takich części jak: Blok Humanistyczny, Blok Matematyczno-Fizyczny, Blok Przyrodniczy, język niemiecki, angielski oraz język polski.

W tym roku szkolnym naszą szkołę w finale będą reprezentować:

Emily Uherek – język angielski, zDolny Ślązaczek

Kacper Dylong – język niemiecki , zDolny Ślązak Gimnazjalista

Trzymamy kciuki za wspaniałe wyniki w tym prestiżowym konkursie

Koordynatorka: M.Mierzejewska