14.12.2018r. w naszej szkole odbyły się zorganizowane zajęcia z ju-jitsu dla klasy VIIIc. Poprowadził je Pan Paweł Szewera ze swoim kolegą z Klubu Sztuk Walki „Tygrys”. Panowie zaprezentowali harmonijne połączenie rzutów, dźwigni, uderzeń oraz kopnięć, co pozwala na szybkie obezwładnienie napastnika. Uczniowie tj. chłopcy i dziewczęta mieli możliwość przetestowania wielu ciekawych chwytów, padów, uników oraz  uczyli się „sztuki ustępliwości”, która polega na wykorzystaniu siły przeciwnika przeciwko niemu samemu. Młodzież mogła sprawdzić się w bezpośrednim kontakcie z „atakującym”, dowiedziała się, jak wyzwolić się z uścisku oraz  jak unikać kontuzji przy upadkach. Na zajęcia do szkoły Klub Ju-Jitsu „Tygrys” zaprosiła Pani mgr Ewa Mowczan, nauczyciel wychowania fizycznego. Podziękowania należą się również Pani mgr Agnieszce Baranowskiej, która pomogła w sprawnym zorganizowaniu przebiegu zajęć.