W dniu 10 grudnia 2018r. klasy IV D i V B zwiedzały Poznań. Po przyjeździe na miejsce czekał na grupę przewodnik, który oprowadził nas po starym mieście i opowiedział o historii pięknych zabytków. Mieliśmy okazję wysłuchać hejnału z wieży ratuszowej, podziwiać koziołki w świątecznych strojach, zobaczyć lodowe rzeźby i zwiedzić bazylikę. Następnie udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznańskiego na pokaz o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w procesie produkcji rogali, a na zakończenie degustowaliśmy poznańskie specjały. Z muzeum udaliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy. Wielka atrakcją była przejażdżka na 33-metrowej karuzeli – Młyńskie Koło. Na tym zakończyliśmy zwiedzenie Poznania i udaliśmy się w drogę powrotną do Lubina.