W dniu 28 listopada nauczyciele wraz z uczniami najmłodszych klas włączyli się w ogólnopolską akcję pod nazwą „Śniadanie Daje Moc”. Miała ona na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.

W tym dniu wychowawczynie, p. Jolanta Lech, p. Renata Kaczmarek, p. Ewelina Kowalczyk, p. Ewa Mijas i p. Agnieszka Pisek zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Dzieci podczas zajęć z przyniesionych z domu produktów przygotowały zdrowe kanapki. Niektórzy wykazali się również zdolnościami artystycznymi w tworzeniu kanapek komponując z nich różne postacie i zwierzątka. Uczniowie w miłej atmosferze i z apetytem spożywali przygotowany przez siebie witaminowy posiłek.

Już po raz piąty biorąc udział w akcji chcemy przekonać nie tylko uczniów, ale również rodziców do tego, by drugie śniadanie pakować do tornistra. Zamiast batonów, cukierków i chipsów włożyć tam zdrowe kanapki, owoce lub pokrojone warzywa.

Zespół Promocji Zdrowia Edukacji Wczesnoszkolnej

R.Kaczmarek

E.Kowalczyk

J.Lech