15.11.2018 r. klasy: VII a oraz VII b wybrały się, wraz z wychowawczyniami: p. Małgorzatą Mierzejewską i p. Wiolettą Leszczyńską, na szkolną wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska.

Najpierw zwiedziliśmy nowoczesne, interaktywne Muzeum Pana Tadeusza, mieszczące się w Rynku, w jednej z najpiękniejszych kamienic Wrocławia – Pod Złotym Słońcem. Oprócz podziwiania bogatych zbiorów Ossolineum mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach muzealnych: By stary Dąbrowskiego usłyszeć mazurek. O niepodległości (kl. VII a) oraz Zobaczyć Soplicowo… Opowieść o Polsce szlacheckiej (kl. VII b). Dzięki tym niezwykle ciekawym zajęciom poznaliśmy fragment historii Polski i przeżyliśmy fascynującą przygodę artystyczno – historyczno – literacką.

Drugie miejsce, które było celem naszej wycieczki, to muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Tam zobaczyliśmy, jak wyglądał praprzodek dzisiejszego komputera. Nie tylko zresztą oglądaliśmy ten zabytkowy sprzęt, ale i sprawdzaliśmy jego możliwości, zatapiając się w świecie dawnych gier. To fascynujące doświadczenie!

Wycieczkę do Wrocławia wszyscy uznaliśmy za udaną, ponieważ tego dnia dużo zobaczyliśmy, wiele ciekawego się dowiedzieliśmy, a także, co równie cenne, siódmoklasiści mogli się lepiej poznać, zintegrować.