Tradycyjnie, jak każdego roku, w dniach 20.11 – 23.11.2018 odbyły się w naszej szkole kolorowe „DNI ŻYCZLIWOŚCI”. Światowy Dzień Życzliwości, pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji obchodzony jest 21 listopada, a my postanowiliśmy przedłużyć to święto o kilka dni. Każdy z nich reprezentował wyznaczony kolor.

I tak:

We wtorek, 20.11 królowała barwa ZIELONA symbolizująca przyjaźń oraz nadzieję i wiarę w dobroć drugiego człowieka. Z tej okazji klasy młodsze przygotowywały kolorowe przysmaki i dzieliły się nimi z innymi. W klasach starszych zorganizowano zabawę „Życzliwość”. Polegała ona na tym, aby wylosowaną koleżankę lub kolegę, otoczyć w ciągu kolejnych 3 dni szczególną życzliwością. Nie należało przy tym zdradzać, kto wylosował daną osobę.

W środę, 21 listopada, ubieraliśmy się na NIEBIESKO, a kolor ten miał symbolizować zrozumienie dla drugiego człowieka. Był to ważny dzień, ponieważ uczniowie wybierali wówczas klasowych „Najżyczliwszych”.

W czwartek, 22 listopada, zapanował w naszych klasach kolor CZERWONY, kolor miłości i przyjaźni, ciepły jak nasze słowa i gorący jak nasze serca. W tym dniu klasy młodsze wykonały „ordery życzliwości”, a starsi uczniowie przygotowali „drzewa życzliwości”. Zawierały one życzliwe przesłania do otaczającego świata.

Wreszcie w piątek, 23 listopada, w salach i na korytarzach można było podziwiać piękną barwę ŻÓŁTĄ, która symbolizuje życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka.

Bardzo ważnym punktem tego dnia było pokazanie wszystkim, że jesteśmy dla siebie życzliwi i wzajemnie się szanujemy. Dowodem na to było utworzenie na korytarzach poszczególnych pięter, ŁAŃCUCHA DOBRYCH LUDZI i przekazywanie sobie „ISKIERKI NADZIEI”. Zabawę poprowadzili przedstawiciele SU, Wolontariatu i Koła Przyjaciół Dzieci.

W tym też dniu, dokonano podsumowania naszych DNI ŻYCZLIWOŚCI. Dyrektor Szkoły, pani Bożena Kowal, na uroczystym spotkaniu w stołówce szkolnej, wręczyła „Najżyczliwszym” pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Koło Przyjaciół Dzieci działające przy naszej placówce.

Tegorocznymi „Najżyczliwszymi” zostali:

z klasy 1a: Halina Trybulska i Szymon Mielniczak

z klasy 1b: Maja Łącz i Hubert Czekaj

z klasy 2a: Nikola Jadach i Mateusz Trznadel

z klasy 2b: Justyna Bielecka i Jan Lipiński

z klasy 2c: Natalia Cegłowska i Mateusz Narbuntowicz

z klasy 3a: Gabriela Barańska i Gabriel Rębisz

z klasy 3b: Wiktoria Skuła i Maciej Skierkiewicz

z klasy 4a: Natalia Koszulańska i Adam Sieja

z klasy 4b: Wiktoria Bereżyńska i Julian Mucha

z klasy 4c: Zuzanna Rybka i Marcel Mikuła

z klasy 4d: Lena Sadowska i Oliver Skowroński

z klasy 5a: Oliwia Franas i Mateusz Tatarka

z klasy 5b: Natalia Księżak i Cyprian Nosal

z klasy 5c: Iga Godzieba i Ernest Dzielnicki

z klasy 5d: Jakub Terembuła i Julia Hipp

z klasy 5e: Amelia Szymańska i Jan Bartosz

z klasy 6a: Marta Aleksandrowicz i Mateusz Hurej

z klasy 6b: Amelia Kozyra i Antoni Lignar

z klasy 6c: Daria Kazimierczak i Marcel Olejniczak

z klasy 7a: Katarzyna Grzegorek i Adam Kulbacki

z klasy 7b: Joanna Margas i Oliwier Rynkar

z klasy 8a: Klaudia Walczak i Ernest Ohirok

z klasy 8b: Martyna Adamczewska i Kacper Stachowski

z klasy 8c: Wiktoria Szumiłowska i Wiktor Olszewski

z klasy 3a Gim: Aleksandra Góral i Maciej Mokrzycki

z klasy 3b Gim: Wiktoria Chomyn i Paweł Masztalerz

z klasy 3c Gim: Milena Krężel i Mateusz Maciborski.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom za zaangażowanie w akcję. Mamy nadzieję, że te KOLOROWE DNI ŻYCZLIWOŚCI będą zwiastunem zmian w naszym codziennym życiu.