Przez cały pażdziernik biblioteka szkolna obchodziła swoje święto z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasło przewodnie święta brzmiało: „Książka to przyszłość”. Wśród wielu atrakcji jakie przygotowała biblioteka dla swoich czytelników można wyróżnić: wystawę z okazji 5.rocznicy śmierci Edmunda Niziurskiego,wystawę „To czytaliśmy w dzieciństwie, czyli ulubione książki naszych nauczycieli”, rozwiazywanie krzyżówek, łamigłówek i rebusów literackich. Każdy czytelnik mogł także sprawdzić i wyćwiczyć swoją dykcję czytając na głos wylosowane wcześniej łamańce językowe. Wszyscy chętni nauczyciele i uczniowie mieli możliwość zredagowania życzeń dla biblioteki i zapisania ich na pięknych, kolorowych zakładkach.

Jedną z atrakcji świętowania było również ogłoszenie afiszowego konkursu bibliotecznego dla uczniów klas 7-8 i gimnazjum „Józef Piłsudski –bohater naszej niepodległości”.

Jak co roku było kolorowo, wesoło i sympatycznie.

Organizatorkami imprezy były panie: Aneta Szewczyk- Matysiak oraz Beata Wierzbicka.