W październiku nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego programu wspierającego naukę słówek z języka angielskiego Insta.Ling. Klasami, które biorą udział w projekcie, są klasy 6b, 8b, 3ag oraz 3cg wraz z nauczycielem j.angielskiego panią Katarzyną Trzęsowską. Insta.Ling jest nowoczesnym programem do nauki słówek z języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Następnie, dostają oni szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia oraz jego postępach w nauce. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, ale systematycznej codziennej pracy. Aplikacji można używać na tabletach, komputerach i telefonach komórkowych. Jak zauważa pani Trzęsowska, efekty systematycznej pracy ze słownictwem są już zauważalne.