Dnia 12.10.2018 w naszej szkole gościliśmy Pana Bogdana Grygorewicza i Pana Piotra Siwaka. Wybitni sportowcy zachęcali młodzież do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, nauczali jak prawidłowo poruszać się z kijami oraz wskazali ciekawe trasy na terenach zielonych do uprawiania współczesnego sportu.  W fascynujących lekcjach wzięli udział uczniowie klas VIIIa, VIIIb i VIIIc. Nie zabrakło uścisków dłoni i gratulacji dla uczniów, którzy najlepiej opanowali technikę poruszania się z kijami.! Medal otrzymali Natalia Kogut i Piotr Sułek z klasy VIIIc oraz Aleksandra Skowrońska i  Klaudia Lechward z klasy VIIIb. Na zakończenie nasi gości goście zorganizowali  krótkie współzawodnictwo pomiędzy chłopcami a dziewczętami. W rywalizacji wygrały dziewczęta.
Nordic Walking porywa świat do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, jest  to technika marszu, polegająca na zaangażowaniu jak największej części układu ruchu przez intensywniejsze wymachy ramion, wydłużony krok i prawidłowe wykorzystanie kijów do efektywnego odbicia.
Organizator spotkania była pani mgr Ewa Mowczan.