W dniach 3-4.10.2018 r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w alternatywnych lekcjach wychowania fizycznego z  Moniką Pyrek.
Polska lekkoatletka ćwiczyła z dziećmi i młodzieżą na hali RCS. Uczniowie klas VIIa, VIa, VIc i IVd mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną dzięki innowacyjnym urządzeniom. Projekt ten miał na celu aktywizację uczestników  przy użyciu interaktywnych symulatorów do konkretnych dyscyplin.
Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany był pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z dofinansowania zadań z zakresu Programu Sport dla Wszystkich 2018 Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kinder+Sport okazał się niezapomnianą sportową rozrywką pełną niespodzianek. Organizatorem spotkania naszych uczniów z gwiazdą sportu były panie mgr B. Antkowiak, mgr M. Florek, mgr E. Mowczan oraz mgr P. Modrzewska.