Z ogromną dumą i radością możemy ogłosić, że 25 maja 2018 r. Szkole Podstawowej nr 12 nadano imię Czesława Niemena. W ten sposób rozpoczął się nowy rozdział w historii naszej placówki.
W tym szczególnym dniu dzieci pod czujnym okiem wychowawców wykonywały wybrane przez siebie zadania projektowe, które były związane z naszym mentorem i jego twórczością. Tworzyły albumy, rysowały plakaty, uczyły się piosenek, wykonywały gazetki ścienne, prezentacje multimedialne itp. Po przerwie na lody zafundowane przez Radę Rodziców zaprezentowały swoje prace na forum szkoły.
O godz. 12 uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w II Przeglądzie Twórczości Czesława Niemena, który odbył się w CK Muza. Na scenie zaprezentowało się trzynastu wykonawców z Dolnego Śląska. Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało nagrody w czterech kategoriach. Grand Prix II Przeglądu Twórczości Czesława Niemena otrzymał dziewczęcy zespół wokalny Majule.
W drugiej części uroczystości, zgodnie z przyjętym ceremoniałem, nastąpił szereg wydarzeń, takich jak: odczytanie i wręczenie pani dyrektor Bożenie Kowal aktu nadania imienia szkole, przejęcie sztandaru przez poczet uczniów oraz złożenie przysięgi na sztandar przez delegacje klas. Chwila ta dostarczyła wielu emocji i głębokich wzruszeń przybyłym gościom, nauczycielom i dzieciom.
Jesteśmy dumni, że od 25 maja nasza szkoła nosi imię Czesława Niemena. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że był on nie tylko wielkim muzykiem, ale także niezwykłym człowiekiem. Pozostawił bogaty dorobek artystyczny, którego wymowa może stanowić przesłanie dla każdego z nas. Swoim życiem potwierdził niezwykłą siłę charakteru, charyzmatyczną osobowość oraz miłość do Boga, do człowieka, do tego co polskie i rodzime. Serdecznie dziękujemy sponsoram II Przeglądu Twórczości Czesława Niemena, a byli nim:

CL-BUD z Krzeczyna Wielkiego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami MUNDO