W dniach: 14-17.05. 2018 r. uczniowie kl. VI b oraz kl. VII b zwiedzali (wraz z wychowawczyniami – p. Katarzyną Markowską i p. Wiolettą Leszczyńską oraz z pedagogiem szkolnym, p. Olgą Stępień) Warszawę. Najpierw przechadzaliśmy się ulicami, podziwiając Stare Miasto (m.in. Plac Zamkowy, Rynek, Pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta), Trakt Królewski (Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belweder). Potem mieliśmy okazję poeksperymentować w Centrum Nauki Kopernik, uczestniczyć w lekcji historii poświęconej II wojnie światowej i obejrzeć pamiątki zgromadzone w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedziliśmy też Pałac Króla Jana III w Wilanowie (gdzie braliśmy udział w warsztatach historycznych) oraz Łazienki Królewskie, a także wybraliśmy się na spacer po, rozciągających się wokół, cudownych ogrodach. Będąc w Warszawie, nie mogliśmy pominąć Stadionu Narodowego. Wspaniale było zasiąść na trybunach, zajrzeć do szatni naszej reprezentacji czy przez chwilę poczuć się Robertem Lewandowskim udzielającym wywiadu dziennikarzom w sali konferencyjnej. Chwila aktywnego relaksu czekała nas w parku trampolin „Hangar 646”, gdzie, pod okiem trenerów, skakaliśmy na trampolinach i planszach akrobatycznych, „nurkowaliśmy” w basenie z gąbkami, bawiliśmy się poduchą powietrzną. To były fantastyczne, niezapomniane cztery dni. Już czekamy na kolejną szkolną wycieczkę.