18 maja w klasach 2a i 2b odbyły się lekcje języka angielskiego. Jednak piątkowe zajęcia miały niecodzienny przebieg – w rolę nauczycielek wcieliły się uczennice klasy 3cg – Aleksandra Kalina i Paulina Szczepańska. Starsze koleżanki powtórzyły z drugoklasistami dotychczas przerabiane zagadnienia, stosując metody, które zmobilizowały do działania wszystkie maluchy. To, iż lekcje zostały poprowadzone przez starsze uczennice, z pewnością zmobilizowało dziewięciolatków do pracy i wpłynęło na atrakcyjność zajęć. Lekcje bardzo się podobały dzieciom, dlatego klasa 3cg, która jest zespołem o profilu językowym, planuje kolejne wizyty w oddziałach edukacji wczesnoszkolnej.

Opiekę nad przygotowaniami do prowadzonych przez gimnazjalistki lekcji sprawowała pani Katarzyna Trzęsowska.