22 lutego odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas I SP. Uroczystość miała na celu wprowadzenie naszych najmłodszych uczniów w magiczny świat książek oraz rozbudzenie w nich zainteresowań czytelniczych. Akademia składała się z trzech części. Na początku klasy Ia, Ib i Ic prezentowały swoje umiejętności, recytując wiersze   i śpiewając piosenki. Następnie odbył się turniej ze znajomości bajek, baśni i umiejętności czytania, który składał się z pięciu zadań: rozpoznawanie postaci bajkowej na ilustracji, ułożenie zdania z rozsypanki wyrazowej, rozpoznawanie tytułu bajki po rekwizytach oraz po przeczytanym fragmencie, odgadywanie zagadek. Wszystkie klasy wykazały się świetną znajomością bajek i baśni. Olbrzymie emocje wzbudziło podliczanie zdobytych punktów. Wszyscy zdobyli maksymalną liczbę punktów i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Po uroczystym złożeniu przez dzieci przyrzeczenia, pani wicedyrektor Michalina Stefaniak dokonała aktu pasowania, a wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczystość prowadziły uczennice kl. VII C, a przygotowały bibliotekarki Dorota Kowalik i Beata Wierzbicka.